Tłumiki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat tłumików.

Tłumiki sportowe - interesujące fakty i porady

Tłumiki sportowe cieszą się coraz większą popularnością. Na rynku dostępne są nie tylko modele do samochodów, ale również skuterów i motocykli. Warto wiedzieć, czym się kierować podczas wyboru, by dokonać właściwego zakupu.

Tłumiki sportowe spełniają identyczną funkcję, co powszechnie stosowane tego rodzaju elementy. Ich zadaniem jest zapewnienie prawidłowego działania układu wydechowego oraz redukcja poziomu hałasu. Sportowy układ wydechowy spełnia jednak jeszcze jedną ważną funkcję - podnosi moc jednostki napędowej. Dlatego tak ważne jest, by dobrać odpowiedni tłumik.

Montaż tłumików sportowych

Zamontowanie sportowego tłumika samochodowego, co wiąże się z koniecznością wymiany całego układu wydechowego, spowoduje wzrost poziomu hałasu, generowanego przez pojazd. Jednocześnie nie oznacza to, że samo auto będzie szybsze. Nie każdy bowiem producent tłumików sportowych jest w stanie skonstruować taki model, który pozwoli na zwiększenie wydajności i poprawy parametrów układu.

Decyzja o wyborze odpowiedniego tłumika sportowego powinna zostać podjęta rozważnie. Niekiedy warto także rozważyć możliwość zakupu droższego, ale efektywniejszego rozwiązania dedykowanego.

Modyfikując auto na wersję sportową, tłumiki są zwykle jednym z pierwszych elementów, które podlegają wymianie. W przypadku tuningowania samochodów, wymiana układu wydechowego w pierwszej kolejności jest wśród wielu osób bardzo powszechna. Dlatego też znacznie łatwiej jest zakupić tłumik sportowy do takiego modelu pojazdu, który najczęściej podlega tuningowi. Największą popularnością cieszą się rozwiązania do BMW i Mazdy.

Osoby, które zamierzają tuningować auto, zastanawiają się, czy istnieje możliwość zamontowania sportowego tłumika w dieslu. Mimo pojawienia się różnic w budowie, w porównaniu ze standardowymi modelami tych elementów układu wydechowego, istnieje możliwość montażu.

Gdzie po tłumik sportowy?

Sprzedaż tłumików sportowych prowadzona jest przede wszystkim w sklepach oferujących części do samochodów tuningowanych. Tego rodzaju elementy mają w swojej ofercie również firmy zajmujące się tuningiem.

Poszukując tłumików sportowych, warto zwrócić uwagę na modele oferowane przez Ulter Sport oraz Remus. Interesująca jest także oferta firmy Sebring i Don Silencioso.

Tłumiki sportowe do skuterów i motocykli

Tłumiki sportowe produkuje się nie tylko do samochodów osobowych, ale również do innych pojazdów, takich jak: motocykle i skutery. W ich przypadku element ten spełnia identyczną rolę, jak w samochodowym układzie wydechowym. Tłumiki sportowe do tych pojazdów, przy zwiększonej głośności, pozwalają na zwiększenie ich mocy.

Rodzaje tłumików

Producenci

Popularne tematy